Ματσάρα… επτά αστέρων στο Γαλάτσι!

Η ΑΕΚ κατάφερε να επικρατήσει με 5-2 του Παναιτωλικού, για την 18η αγωνιστική της Super League U19.

Η ομάδα της Ένωσης πήρε γρήγορα το προβάδισμα, με τον Κοντορουχά να ανοίγει το σκορ στο 5ο λεπτό, με ωραίο σουτ. Δέκα λεπτά αργότερα ο Κυρσανίδης βρήκε δίχτυα, με σουτ, ύστερα από αρχική προσπάθεια του Γεωργέα.

Δύο λεπτά αργότερα έγινε το 3-0 με εκπληκτικό σουτ του Μαρούτση έξω από την περιοχή.

Από την άλλη η ομάδα του Αγρινίου έφτασε στην μείωση του σκορ με τον Ταράση στο 60ο λεπτό, ενώ η Ένωση έφτασε σε ακόμη δυο γκολ με τους Βασίλα (75′) και Νούλα, επτά λεπτά αργότερα.

Το τελικό 5-2 ήρθε από τον νεαρό Νικολάου, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ: Μπαλαμώτης, Σβίγκος, Χατζηνικολάου, Κοσίδης, Χατζηκυριάκος, Μαρούτσης, Κυρσανίδης (62′ Νούλας) Κρουσελνίτσκι (72′ Μούτσα) Α. Γεωργέας (46′ Γιαννούλης) Κοντάκης (55′ Ανδρικόπουλος) Κοντορουχάς (72′ Βασίλας)

Παναιτωλικός: Αναμένεται

Πηγή: talentabout.gr