![](http://2.bp.blogspot.com/-LlTPhiP-A10/TfsGIk8qs0I/AAAAAAAAAQE/dDnc3wisSTQ/s400/%25CE%259F%25CE%2599%2B%25CE%2591%25CE%2593%25CE%2599%25CE%259F%25CE%2599%2B%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%259D%25CE%25A4%25CE%2595%25CE%25A3%2B2.jpg)
Σήμερα Τετάρτης 5 Μαρτίου 2014,τιμούμε την μνήμη των εξής Αγίων: Μαρτύρων Αρχελάου, Κυρίλλου και Φωτίου και των συν αυτοίς 152. Κόνωνος οσίου (1) του εν Ισαυρία († α΄αι.)και Κόνωνος του κηπουρού († γ΄αι.). Ευλαμπίου και Ευλογίου του εν Παλαιστίνη. Νεομαρτύρων Ιωάννου του Βουλγάρου (†1784) και Γεωργίου του εκ Ραψάνης Γρεβενών. Οσίων Γρηγορίου αρχιεπισκόπου Κωνστάντιας της Κύπρου, Αδριανού και Μάρκου πρεσβυτέρου του θαυματουργού (†δ΄αι.). Διαδόχου επισκόπου Φωτικής.
0 Σχόλια