![](http://2.bp.blogspot.com/-LlTPhiP-A10/TfsGIk8qs0I/AAAAAAAAAQE/dDnc3wisSTQ/s400/%25CE%259F%25CE%2599%2B%25CE%2591%25CE%2593%25CE%2599%25CE%259F%25CE%2599%2B%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%259D%25CE%25A4%25CE%2595%25CE%25A3%2B2.jpg)
Σήμερα Πέμπτη 20 Μαρτίου 2014,τιμούμε την μνήμη των εξής Αγίων: Των εν τη μονή αγίου Σάββα αναιρεθέντων οσίων (†796). Μαρτύρων Ακύλα του επάρχου, Αλεξανδρίας και των συν αυτή εν Αμινσώ Επτά γυναικών: Ευφημίας, Ευφρασίας, Θεοδοσίας, Θεοδώρας, Ιουλιανής, Κλαυδίας και Ματρώνης. Λολλίωνος, Εμμανουήλ και Ροδιανού. Νεομάρτυρος Μύρωνος, ράπτου (1), του εξ Ηρακλείου Κρήτης (†1793). Νικήτα Επισκόπου Απολλωνιάδος (2), του ομολογητού.
0 Σχόλια